Projekt "Zwiększenie dostępności do opieki ginekologiczno-położniczej pacjentkom ze szczególnymi potrzebami w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej"

logo - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych plus Dostępna Przestrzeń Publiczna

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej realizował projekt pn. "Zwiększenie dostępności do opieki ginekologiczno-położniczej pacjentkom ze szczególnymi potrzebami w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu „Dostępna przestrzeń publiczna”. W dniu 08.11.2023 roku Szpital podpisał z PFRON umowę o dofinansowanie projektu.

Celem projektu było dostosowanie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej w zakresie zwiększenia dostępności dla pacjentek ze szczególnymi potrzebami do właściwej opieki ginekologiczno-położniczej na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala. Powyższy cel został osiągnięty poprzez zakup na Oddział Ginekologiczno-Położniczy sprzętu medycznego:

  • fotela ginekologicznego bariatrycznego,
  • wagi medycznej platformowej,
  • kozetki lekarskiej z elektryczną regulacją wysokości,
  • 2 wózków bariatrycznych do przewozu chorych w poz. leżącej,

zapewniającego korzystanie wszystkim pacjentkom (w tym pacjentkom bariatrycznym i/lub o ograniczonej sprawności ruchowej) ze świadczeń zdrowotnych na tym Oddziale. Pomieszczenia, w których jest dostępny sprzęt zakupiony w ramach projektu, spełniają standardy dostępności.

Projekt przyczyni się szczególnie do usunięcia barier dla pacjentek z znaczną otyłością, które poruszają się przy wsparciu osób trzecich, za pomocą wózka lub chodzika. Ponadto, pacjentki z niepełnosprawnością ruchową, takie jak osoby korzystające z chodzików, kul ortopedycznych lub poruszające się na wózkach inwalidzkich, również mają łatwiejszy dostęp do opieki, co przyczyni się do poprawy jakości i kompleksowości świadczonej opieki medycznej. Dzięki temu pacjentki z ograniczeniami w poruszaniu się nie odczuwają dyskryminacji i nie muszą szukać opieki w innych ośrodkach medycznych, a personel medyczny może zapewnić pacjentkom właściwy komfort i bezpieczeństwo podczas diagnostyki i zabiegów. To z kolei gwarantuje ciągłość procesu terapeutycznego i leczenia w szpitalu, eliminując konieczność jego przerywania i przenoszenia pacjentek do innych placówek.

Okres realizacji projektu to 01.10.2023-19.06.2024 r.

Wartość projektu: 124.776,72 PLN.

Dofinansowanie projektu ze środków PFRON: 99.821,38 PLN.

Projekty z innych środków

Powrót na początek strony