Wirtualny Klub Seniora

 

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Białej Podlaskiej Pan Artur Kozioł oraz Przewodniczący Społecznej Rady Szpitala w Białej Podlaskiej Pan Dariusz Litwiniuk serdecznie zapraszają do przystąpienia do nowo powstałej grupy dla osób w wieku senioralnym - ,,Wirtualny Klub Seniora" przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

My potrzebujemy seniorów, oni potrzebują nas”.

Niewątpliwie jest to prawda, ponieważ każdy z nas nie raz korzystał ze źródła mądrości osób w sile wieku, którzy kształtują nie tylko pojedyncze jednostki, ale całe społeczeństwa. To wyjątkowa grupa ludzi, która jest fundamentem naszej przyszłości. Dlatego zasługują na ogromny szacunek, wsparcie oraz godne, spokojne, a zarazem aktywne życie. Życie, które da im poczucie satysfakcji, przeciwdziała samotności, czy tak zwanej izolacji społecznej.

Dlatego wychodzimy do Państwa z propozycją na te „piękne lata życia”, które niewątpliwie nie oznaczają wyłączenia z życia społecznego poprzez odejście na emeryturę. Przysłowiowe stwierdzenie „Życie zaczyna się na emeryturze” w Polsce stało się realne. Powstające Kluby Seniora i realizowane projekty aktywizują grupę seniorów. Te działania to nie tylko stworzenie spokojnej starości, ale jej ożywienie. Większa ilość wolnego czasu grupy senioralnej wynikająca z mniejszej liczby wykonywanych obowiązków zawodowych, bądź ich zaprzestania, daje im więcej przestrzeni na działania w omawianych zakresach. Aktywne uczestnictwo w takim życiu wymaga dobrego zdrowia i warto o nie zadbać.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej wdraża nowe przedsięwzięcie – „Wirtualny Klub Seniora”. To ma być wyjątkowe miejsce, które ułatwi nam komunikację (SMS, mail, strony internetowe) łącząc nas ze światem realnym , gdzie spotykamy się by zdobywać wiedzę , poszerzać horyzonty, integrować, czy zwyczajnie umilić sobie czas. Chcemy przekazać jak najszerszą wiedzę prozdrowotną poprzez edukację , aktywizację, integrację i profilaktykę . Przystąpienie do naszego projektu to same benefity dla uczestnika. Wystarczy zarejestrować się on-line za pomocą formularza na stronie internetowej szpitala lub osobiście wypełnić formularz, który można pobrać ze strony lub otrzymać bezpośrednio w punktach składania: Centrum Dydaktyczno-Administracyjne W.Sz.S ul. Terebelska 57-65 oraz Domowy Szpital ul. Spółdzielcza 5.

Informacje dotyczące zasad przystąpienia do klubu można również otrzymać telefonicznie pod numer telefonu 533888319, 83 4147212 lub 83 4147641.

Wirtualny Klub Seniora” oferuje: cykl wykładów (prelekcji) poświęcony profilaktyce zdrowotnej osób starszych z Mobilną Rekreacją Muzyczną (MRM), spotkania integracyjne, imprezy kulturalne zarówno wyjazdowe, jak i organizowane na miejscu.

Zapewniamy również różnego rodzaju promocje na usługi zdrowotne i profilaktyczne.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w powyższym projekcie.

 

Powrót na początek strony