WSzS laureatem 7. Edycji rankingu „Liderzy Zarządzania – Najlepiej Zarządzane Szpitale Publiczne według BFF Banking Group”

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zajął VII miejsce w kategorii Szpitale z kontraktem z NFZ wyższym niż 150 milionów złotych. Organizatorem rankingu jest BFF. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Pacjenta. Współorganizatorem inicjatywy oraz jej  partnerem medialnym jest dziennik Rzeczpospolita. Partnerami Instytucjonalnymi zestawienia są: Ogólnopolski Związek Szpitali Powiatowych oraz Polska Federacja Szpitali.

Uroczystego wręczenia nagród dokonano 24 listopada br. w Łodzi.

Jest to jedyne w Polsce zestawienie, które koncentruje się na finansach szpitali. Ranking docenia jednostki publiczne, które wykazują się wysoką jakością opieki medycznej idącą w parze z efektywnością ekonomiczną. Jego celem jest promocja najlepszych praktyk w publicznej służbie zdrowia oraz sprawdzenie, które szpitale osiągają najlepsze wyniki zarządcze.