Szkolimy się i szkolimy innych

Personel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej czynnie podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach. W czasie pandemii pracownicy mieli możliwość udziału w kształceniu w formie on-line. Obecnie istnieje możliwość realizacji szkoleń stacjonarnych z osobistym udziałem uczestników. Dzięki temu personel aktywnie korzysta z różnych form podnoszenia kwalifikacji.

Warto też zwrócić uwagę, iż nasz personel szkoli i edukuje pacjentów. Od kilku miesięcy w bialskim szpitalu odbywają się cykliczne spotkania z dietetykiem Zespołu Poradni Specjalistycznych - Panią Aleksandrą Gruszką.

Spotkania odbywają się w ramach działalności Poradni Diabetologicznej dla Dzieci i Poradni Endokrynologicznej dla Dzieci. Terminy umawiane są indywidualnie. Spotkania dedykowane są rodzicom/opiekunom dzieci i z zaburzeniami odżywiania (otyłość, anoreksja). Zajęcia są uzupełnieniem wizyty lekarskiej. Pieczę lekarską nad inicjatywą sprawuje dr Katarzyna Wrzołek. Opiekunowie, dzięki spotkaniom, oprócz wsparcia dietetyka mają możliwość wymiany wzajemnych doświadczeń.