Srebrny Medal w Rankingu „Maluchy na Brzuchy” 2023

Grafika - Srebrny Medal w Rankingu „Maluchy na Brzuchy” 2023

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt poinformować, iż na podstawie raportu z ankiet Fundacji Rodzić po Ludzku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej otrzymał srebrny Medal w Rankingu „Maluchy na Brzuchy” za wspieranie dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry po porodzie drogami natury.

Przyznany tytuł potwierdza po raz kolejny fakt zapewnienia w naszym szpitalu najwyższego standardu opieki nad kobietą rodzącą oraz jej dzieckiem po urodzeniu, a także zachowania procedur sprzyjających karmieniu piersią.

Kontakt skóra do skóry pomiędzy noworodkiem a matką wpływa na obniżenie poziomu stresu związanego z porodem i działaniem bodźców zewnętrznych, podnosi poczucie bezpieczeństwa, uspokaja, pomaga tworzyć więzi między matką a dzieckiem, a nade wszystko stanowi integralną część procesu laktacyjnego, który uruchamia się w odpowiedzi na bodźce wynikające z bliskości i nawiązywania wzajemnych relacji.

W naszym szpitalu mama może cieszyć się dzieckiem zaraz po porodzie, tuląc w ramionach i karmiąc noworodka bez zakłócania tych chwil zabiegami i procedurami poporodowymi, które mogą być odłożone na później. Dokładamy wszelkich starań, aby odsetek niezakłóconych kontaktów skóra do skóry w naszym Oddziale Ginekologiczno - Położniczym był jeszcze wyższy.

Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie!

Powrót na początek strony