Harmonogram zajęć Szkoły Rodzenia "Akademia Narodzin" - edycja IV

Akademia Narodzin - logo.

PROGRAM ZAJĘĆ SZKOŁY RODZENIA "AKADEMIA NARODZIN"

MARZEC 2023


 

Grupa IV

07.03.2023

Przebieg ciąży i rozwój dziecka od początku ciąży do porodu.

Przygotowanie do porodu.

Część praktyczna.

Zajęcia prowadzi – poł. Julia Gaweł

09.03.2023

Poród fizjologiczny.

Połóg.

Część praktyczna.

Zajęcia prowadzi – poł. Barbara Rejek

14.03.2023

Karmienie piersią i wsparcie w laktacji.

Sposoby rozwiązywania problemów związanych z laktacją.

Część praktyczna.

Zajęcia prowadzą – lek. med. Daria Horoszewicz

                            prof. Bogdan Chazan

16.03.2023

Psychologia i emocje w okresie ciąży.

Psychologiczne aspekty połogu.

Część praktyczna.

Zajęcia prowadzą – psycholog Monika Walsh

                            fizjoterapeuta Pola Derlukiewicz

21.03.2023

Pierwsze chwile razem.

Opieka nad noworodkiem i niemowlęciem.

Część praktyczna.

Zajęcia prowadzi – piel.

23.03.2023

Masaż noworodka i niemowlęcia.

Zagadnienia prawne dotyczące przepisów w okresie okołoporodowym.

Zajęcia prowadzą – fizjoterapeuta Katarzyna Michalak

                            poł. Anna Polak

*Zajęcia odbędą się w godz. 17.00 - 20.00 w Centrum Kobieta-Matka-Dziecko.

 


Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu przyszłych rodziców, a w szczególności kobiet ciężarnych, pragnących jak najlepiej przygotować się do macierzyństwa, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej modyfikuje program przyszpitalnej Szkoły Rodzenia, która w nowej odsłonie nosi nazwę Akademia narodzin.

Na przyszłych rodziców czeka wygodna, przestronna, klimatyzowana sala ze sprzętem multimedialnym, w której obywać się będzie teoretyczna część zajęć oraz warsztaty, a także sala do ćwiczeń, w której odbywać się będą zajęcia praktyczne. Szkoła wyposażona jest w sprzęt do ćwiczeń dla przyszłych rodziców oraz sprzęt do pielęgnacji noworodka. Wśród kadry prowadzącej znajdują się lekarze, położne, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psychologowie oraz inni profesjonaliści pracujący na co dzień w szpitalu.

Optymalny czas na rozpoczęcie kursu to ukończony 21 tydzień ciąży, jednak zapraszamy również kobiety we wcześniejszym okresie oraz te, które dopiero decydują się na macierzyństwo. Szkoła działa w systemie zamkniętym, co oznacza odbywanie zajęć w stałych grupach. Na cały cykl szkolenia składa się 6 trzygodzinnych spotkań podzielonych na część teoretyczną i praktyczną. W miarę wzrostu zainteresowania uczestnictwem w zajęciach Szpital przewiduje utworzenie kolejnych grup.

W Akademii narodzin staramy się stworzyć bardzo serdeczną atmosferę w której stawiamy na formy interaktywne. Przyszli rodzice mogą u nas zwiedzić Trakt Porodowy oraz Oddział Położniczy. Zapewniamy również możliwość wymiany doświadczeń z byłymi uczestnikami szkoły rodzenia, którzy etap przygotowania i sam poród mają już za sobą.

Akademia narodzin mieści się w Centrum Kobieta-Matka-Dziecko WSzS w Białej Podlaskiej przy ul. Terebelskiej 57-65 (I piętro budynku J, naprzeciwko Rtg). Zajęcia odbywają się we wtorki oraz czwartki, w godz 17.00 - 20.00. Zapisów można dokonać w Centrum Kobieta-Matka-Dziecko, pod numerem tel. 83 414 74 90 lub 577 040 857.

 

Informacje praktyczne:

  • Na zajęcia prosimy ubrać wygodny strój oraz zabrać ze sobą obuwie na zmianę
  • Od 01.03.2018r udział w zajęciach jest odpłatny i wynosi niezmiennie 200 zł za cały kurs, składający się z 6 trzygodzinnych spotkań. Opłaty należy dokonać przed rozpoczęciem zajęć poprzez dokonanie przelewu na nr konta: 10 8025 0007 0024 1650 2000 0020 (na zajęcia należy dostarczyć dowód wpłaty).
Powrót na początek strony