Dobry posiłek w szpitalu

Infografika - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny realizuje pilotażowy program "Dobry posiłek w szpitalu". Logo szpitala. www.szpitalbp.pl

Właściwe żywienie pacjenta przebywającego w szpitalu jest niezwykle istotne dla jego procesu leczenia, a także zwiększa szanse chorego na powrót do zdrowia.

Mając to na uwadze Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej od 01.12.2023 r. przystąpił do programu pilotażowego „Dobry posiłek w szpitalu”. Program ten zakłada poprawę jakości żywienia w szpitalach oraz rozwój edukacji żywieniowej. Pacjenci naszego szpitala mogą czerpać informacje na temat prawidłowego żywienia z porad żywieniowych udzielanych przez naszych dietetyków. W czasie hospitalizacji konsultacje dietetyczne są zamawiane przez oddział i odbywają się w miejscach pobytu naszych pacjentów. Pacjenci mają również możliwość zadawania pytań dotyczących żywienia na adres e-mail dietetyk@szpitalbp.pl oraz mogą przesyłać zarówno pozytywne, jak i negatywne uwagi na temat podawanych w szpitalu posiłków.

Wiele ciekawych informacji na temat odżywiania można też uzyskać na stronach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej pod adresem https://ncez.pl.

Można tam również skorzystać z porad dietetycznych on – line https://poradnia.ncez.pl.

W zakładce Dobry posiłek w szpitalu znajdziecie Państwo zdjęcia posiłków, jakie spożywają nasi pacjenci oraz jadłospisy ze szpitalnymi dietami zawierającymi informacje o rodzaju posiłku i jego składzie, wartości energetycznej, wartości odżywczej, sposobie obróbki oraz obecności alergenów.

Powrót na początek strony