Kursy i szkolenia

KOMUNIKAT SMK!


Z dniem 1 maja 2017 r. zaczął obowiązywać System Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK). Jego celem jest wspomaganie procesu zarządzania systemem kształcenia pracowników medycznych, w tym pielęgniarek i położnych.
W związku z tym wszystkie formy kształcenie podyplomowego dla pielęgniarek i położnych rozpoczynające się od dnia 1 lipca 2017 r. będą prowadzone wyłącznie za pośrednictwem SMK.
Pielęgniarki i położne zainteresowane udziałem w kształceniu podyplomowym, u dowolnie wybranego organizatora powinny jak najszybciej zarejestrować się w SMK.


W tym celu trzeba:
1. Dokonać potwierdzenia swojej tożsamości – preferowana forma za pomocą darmowego profilu zaufanego ePUAP, więcej informacji na stronie www.obywatel.gov.pl
2. Założyć osobiste konto w SMK – Instrukcja zakładania konta w SMK
3. Złożyć do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych wniosek o weryfikację uprawnień – ważne jest, aby dane we wniosku zgadzały się z tymi, które posiada OIPiP w prowadzonym przez siebie rejestrze pielęgniarek i położnych. Wniosek o weryfikację danych można złożyć za pośrednictwem SMK.


Osoby, które przed dniem 1 lipca 2017 r. złożyły do organizatorów kształcenia wnioski o udział w kształceniu podyplomowym w wersji papierowej, a kształcenie to nie rozpoczęło się do dnia 30 czerwca 2017 roku zobowiązane są do dokonania rejestracji w SMK (pkt.1-3), a następnie do złożenia wniosku o udział w kształceniu poprzez SMK, do wybranego organizatora. W innym przypadku ich wnioski złożone w wersji papierowej od dnia 1.07.2017 roku nie wezmą udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym.


Wykaz szkoleń i ramowe programy dostępne są na stronie Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych


Dla ułatwienia podajemy także link do podręcznika użytkownika zamieszczony przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia:
https://www.csioz.gov.pl/fileadmin/user_upload/instrukcje/podrecznik_uzytkownika_smk_uprawnienia_dla_rol_dla_zawodow_majacych_zastosowanie_w_ochronie_zdrowia_590751e832e8b.pdf

 

 

dr n. med. Joanna Kozłowiec           

Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju Szpitala   


                

           

OFERTA WSzS

Uprzejmie informujemy, iż w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej będą organizowane kursy w zakresie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych. Oferowane kursy zostały zatwierdzone przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej na mocy art. 75. ust. 1 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz.U. 2016 poz. 1251) od pięciu lat jest organizatorem kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych.
Pragniemy Państwu przedstawić ofertę szkoleniową na 2017 rok, skierowaną do pielęgniarek i położnych.

1. kurs specjalistyczny Edukator w cukrzycy - program przeznaczony dla pielęgniarek i położnych (690 zł),

2. kurs specjalistyczny Endoskopia - program przeznaczony dla pielęgniarek,

3. kurs specjalistyczny Terapia bólu ostrego u dorosłych - program przeznaczony dla pielęgniarek i położnych (ok 100 zł),

4. kurs specjalistyczny Resuscytacja krążeniowo - oddechowa - program przeznaczony dla pielęgniarek i położnych (320 zł).


 Kształcenie na wyżej wymienionych kursach będzie prowadzone według programów zatwierdzonych przez Ministra Zdrowia, zamieszczonych na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych.


Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty.


Bliższych informacji udziela Dział Rozwoju i Szkoleń pod numerem telefonu 83 414 72 00.

 

  Lp  

Dziedzina kształcenia

Planowany

termin rozpoczęcia

     

  KURSY SPECJALISTYCZNE

 1

 Edukator w cukrzycy

zakończony

 2

  Endoskopia

zakończony

 3

  Terapia bólu ostrego u dorosłych

zakończony

4

  Resuscytacja krążeniowo - oddechowa

I połowa grudnia 2017r.

     

 

DODATKOWE INFORMACJE

Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z regulaminem kursów i zgłaszania swojego udziału za pośrednictwem SMK.

 

Więcej informacji uzyskacie Państwo w Dziale Rozwoju i Szkoleń

ul. Terebelska 57-65 p. 33 (budynek CDA), 21-500 Biała Podlaska.

tel. 83 414 72 00

 

DOKUMENTY DO POBRANIA