Kursy i szkolenia

KOMUNIKAT SMK!


Z dniem 1 maja 2017 r. zaczął obowiązywać System Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK). Jego celem jest wspomaganie procesu zarządzania systemem kształcenia pracowników medycznych, w tym pielęgniarek i położnych.
W związku z tym wszystkie formy kształcenie podyplomowego dla pielęgniarek i położnych rozpoczynające się od dnia 1 lipca 2017 r. będą prowadzone wyłącznie za pośrednictwem SMK.
Pielęgniarki i położne zainteresowane udziałem w kształceniu podyplomowym, u dowolnie wybranego organizatora powinny jak najszybciej zarejestrować się w SMK.


W tym celu trzeba:
1. Dokonać potwierdzenia swojej tożsamości – preferowana forma za pomocą darmowego profilu zaufanego ePUAP, więcej informacji na stronie www.obywatel.gov.pl
2. Założyć osobiste konto w SMK – Instrukcja zakładania konta w SMK
3. Złożyć do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych wniosek o weryfikację uprawnień – ważne jest, aby dane we wniosku zgadzały się z tymi, które posiada OIPiP w prowadzonym przez siebie rejestrze pielęgniarek i położnych. Wniosek o weryfikację danych można złożyć za pośrednictwem SMK.


Osoby, które przed dniem 1 lipca 2017 r. złożyły do organizatorów kształcenia wnioski o udział w kształceniu podyplomowym w wersji papierowej, a kształcenie to nie rozpoczęło się do dnia 30 czerwca 2017 roku zobowiązane są do dokonania rejestracji w SMK (pkt.1-3), a następnie do złożenia wniosku o udział w kształceniu poprzez SMK, do wybranego organizatora. W innym przypadku ich wnioski złożone w wersji papierowej od dnia 1.07.2017 roku nie wezmą udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym.


Wykaz szkoleń i ramowe programy dostępne są na stronie Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych


Dla ułatwienia podajemy także link do podręcznika użytkownika zamieszczony przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia:
https://www.csioz.gov.pl/fileadmin/user_upload/instrukcje/podrecznik_uzytkownika_smk_uprawnienia_dla_rol_dla_zawodow_majacych_zastosowanie_w_ochronie_zdrowia_590751e832e8b.pdf

 

 

dr n. med. Joanna Kozłowiec           

Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju Szpitala   


                

           

OFERTA WSzS

Uprzejmie informujemy, iż w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej będą organizowane kursy w zakresie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej na mocy art. 75. ust. 1 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz.U. 2016 poz. 1251) jest organizatorem kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych.

 

Pragniemy Państwu przedstawić ofertę szkoleniową na 2018 rok, skierowaną do pielęgniarek i położnych.

1. kurs specjalistyczny Resuscytacja krążeniowo - oddechowa - program przeznaczony dla pielęgniarek i położnych,

2. kurs specjalistyczny Monitorowanie dobrostanu płodu w czasie ciąży i podczas porodu - program przeznaczony dla położnych (ok 550 zł),

3. kurs specjalistyczny Edukacja i wsparcie kobiety w okresie laktacji - program przeznaczony dla położnych (630 zł),

4. kurs specjalistyczny Leczenie ran - program przeznaczony dla pielęgniarek (ok 480 zł).


 Kształcenie na wyżej wymienione kursy będzie realizowane według programów zatwierdzonych przez Ministra Zdrowia, zamieszczonych na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych.

 

 

  Lp  

Dziedzina kształcenia

Planowany

termin rozpoczęcia

     

  KURSY SPECJALISTYCZNE

 1

 Resuscytacja krążeniowo - oddechowa

zakończone

 2

 Monitorowanie dobrostanu płodu w czasie ciąży i podczas porodu

II półrocze 2018 r.

 3

 Edukacja i wsparcie kobiety w okresie laktacji

12 maja 2018 r.

4

 Leczenie ran

II półrocze 2018r.

     

 

 Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty.

 

 

DODATKOWE INFORMACJE

Przypominamy, iż od 1 lipca 2017r. nie ma możliwości zapisu na kształcenie podyplomowe w formie papierowej.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursach prosimy o składanie wniosków w systemie SMK (System Monitorowania Kształcenia).

 

Więcej informacji uzyskacie Państwo w Dziale Rozwoju i Szkoleń

ul. Terebelska 57-65 p. 33 (budynek CDA), 21-500 Biała Podlaska.

tel. 83 414 72 00

 

 

DOKUMENTY DO POBRANIA