Szkoła Rodzenia "Akademia Narodzin"

 

          Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu przyszłych rodziców, a w szczególności kobiet ciężarnych, pragnących jak najlepiej przygotować się do macierzyństwa, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej modyfikuje program przyszpitalnej Szkoły Rodzenia, która w nowej odsłonie nosi nazwę Akademia narodzin.
          Na przyszłych rodziców czeka wygodna, przestronna, klimatyzowana aula ze sprzętem multimedialnym, w której obywać się będzie teoretyczna część zajęć, a także sala do ćwiczeń, w której odbywać się będą zajęcia praktyczne. Szkoła wyposażona jest w sprzęt do ćwiczeń dla przyszłych rodziców oraz sprzęt do pielęgnacji noworodka. Wśród kadry prowadzącej znajdują się lekarze, położne, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psychologowie oraz inni profesjonaliści pracujący na co dzień w szpitalu.
          Optymalny czas na rozpoczęcie kursu to ukończony 20 tydzień ciąży, jednak zapraszamy również kobiety we wcześniejszym okresie oraz te, które dopiero decydują się na macierzyństwo. Szkoła działa w systemie ciągłym, co oznacza, że w każdej chwili można dołączyć do grupy i rozpocząć swój tok zajęć. System taki stanowi duże ułatwienie dla przyszłych rodziców oraz ogranicza czas oczekiwania na udział w zajęciach. Na cały cykl składa się 12 dwugodzinnych spotkań podzielonych na część teoretyczną i praktyczną.
          W Akademii narodzin staramy się stworzyć bardzo serdeczną atmosferę w której stawiamy na formy interaktywne. Przyszli rodzice mogą u nas zwiedzić Trakt Porodowy oraz Oddział Położniczy. Zapewniamy również możliwość wymiany doświadczeń z byłymi uczestnikami szkoły rodzenia, którzy etap przygotowania i sam poród mają już za sobą.
          Akademia narodzin mieści się w Centrum Dydaktyczno – Administracyjnym WSzS w Białej Podlaskiej przy ul. Terebelskiej 57-65. Z uwagi na dużą liczbę chętnych zajęcia odbywają się w podziale na 2 grupy, z czego pierwsza uczęszcza na zajęcia we wtorki, zaś druga w czwartki, w godz 18.00 - 20.00.

 

Zapisów można dokonać pod numerem tel. 83 414 74 86 lub 83 414 74 72.

 

Informacje praktyczne:

  • Na zajęcia prosimy ubrać wygodny strój oraz zabrać ze sobą obuwie na zmianę
  • Od 01.03.2018r udział w zajęciach jest odpłatny i wynosi 200 zł za cały kurs, składający się z 12 spotkań. Opłaty należy dokonać przed rozpoczęciem zajęć, uiszczając ją bezpośrednio u położnej, bądź poprzez dokonanie przelewu na nr konta: 10 8025 0007 0024 1650 2000 0020 (na zajęcia należy wówczas dostarczyć dowód wpłaty).

 

 

Program zajęć Szkoły Rodzenia WSzS

 

Aktualny harmonogram zajęć

 

Prelegenci i instruktorzy Akademii Narodzin

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (Plakat Szkoły Rodzenia.jpg)Plakat Szkoły Rodzenia.jpg6013 Kb