Event "Aktywna Mama"

W dn. 5 kwietnia odbył się coroczny Event „Aktywna Mama” organizowany przez Stowarzyszenie Dbamy o Mamy. Przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej czynnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Podczas eventu odwiedzający mieli możliwość konsultacji ze specjalistami z Oddziałów szpitalnych, które reprezentowali:

Oddział Neonatologiczny
lek. med. Riad Haidar – Lekarz kierujący oddziałem
Monika Rosińska-Prokopiuk – Pielęgniarka Oddziałowa
Edyta Pacelt – Szpitalny Zespół Psychologów
Katrzyna Rozpotyńska – Zespół Leczenia Rehabilitacyjnego

Oddział Dziecięcy
lek. med. Elżbieta Skrzypczak – Ordynator
lek. med. Daniel Kierdaszuk
lek. med. Magdalena Kędzierska

Oddział Ginekologiczno-Położniczy
lek. med. Bożydar Tylus
Barbara Rejek – Położna

Oddział Okulistyczny
lek. med. Magdalena Tylus

Ponadto wykład nt. Koordynowanej Opieki nad Kobietą w Ciąży pt. „KOC odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania kobiet w ciąży i połogu” przedstawiły położne WSzS: Małgorzata Smędra – p.o. Z-cy Położnej Oddziałowej i Wioleta Zarębska.
Lek. med. Magdalena Kędzierska zaprezentowała wykład pt. „Higiena i pielęgnacja noworodka”.
Stoisko bialskiego szpitala spotykało się z ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Przyszłe mamy mogły uzyskać informacje, między innymi o Szkole Rodzenia „Akademia Narodzin oraz Poradni Konsultacyjnej Leczenia Bólu, jak również porozmawiać ze specjalistami WSzS.