Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej – najlepszy szpital w województwie lubelskim

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny został tegorocznym laureatem rankingu „Bezpieczny Szpital" 2017 organizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, firmę doradczą IDEA Trade oraz dziennik Rzeczpospolita.

Bialski szpital został zwycięzcą w województwie lubelskim oraz laureatem w skali kraju, zajmując czwarte miejsce w Polsce. Jest to ogromne wyróżnienie i prestiż, ponieważ ocenie poddawanych jest szereg kategorii, między innymi: zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg oraz dostępność do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Głównym celem rankingu jest promowanie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w szpitalach, a także jakości oferowanych świadczeń.

Wśród szpitali w Polsce wyłoniono 100 najlepszych. W kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych bialska placówka wzorem lat ubiegłych znalazła się w czołówce klasyfikacji, co świadczy o wysokiej jakości świadczonych usług.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Bezpieczeństwo, jakość, innowacje". Nowością tegorocznego konkursu jest ranking placówek zakwalifikowanych do sieci szpitali. W kategorii szpitali trzeciego stopnia w ramach sieci bialski szpital zajął drugie miejsce w kraju.

 

 

Rzecznik Prasowy            

Magdalena Us