Domowy Szpital nagrodzony „Kryształową Cegłą"

Ośrodek Opieki Medycznej „Domowy Szpital" Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej został zwycięzcą w kategorii „Obiekty Zdrowia" XVII edycji prestiżowego konkursu o „Kryształową Cegłę", którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe w Lublinie.

W konkursie udział wzięły 42 obiekty z trzech krajów: Polski, Białorusi i Ukrainy.

W dn. 8 grudnia w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się uroczysta gala podsumowująca.

Głównym celem konkursu jest pobudzanie aktywności ekonomicznej, gospodarczej i obywatelskiej regionów Europy Wschodniej poprzez  promowanie i dokumentowanie działań w zakresie rozwoju regionalnej infrastruktury, budownictwa i architektury. Przyczynia się to do poprawy jakości i estetyki budowli, a także do przywracania miastom ich dawnej świetności dla zachowania europejskiego dziedzictwa kulturowego.

„Domowy Szpital"

Inwestor: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej

Biuro Projektowe: ARCH-DOM Ryszard Suchora, Henryk Dołęgowski

Projektanci:

Architektura - dr inż. Piotr Trojniel

Konstrukcja - inż. Ryszard Suchora

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Produkcyjne Handlowe i Usługowe "DOMBUD" Sp. z o.o.