Wizyta delegacji z Kazachstanu

IMG-8533a96a309c96a6536ea597cd94dbbd-VW dn. 5-10 listopada  w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej gościła grupa przedstawicieli z Kazachstanu. Delegacja uczestniczyła w wizycie studyjnej w szpitalu, pracach zespołowych oraz w wykładach przygotowanych przez przedstawicieli Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Wykłady prezentowali:

Dariusz Oleński – Dyrektor
„Zarządzanie szpitalem, planowanie strategiczne, monitoring działalności instytucji medycznej. Systemy informacyjne szpitala”

dr n. med. Joanna Kozłowiec – Z-ca Dyrektora ds. Rozwoju Szpitala
„Jakość usług medycznych”

Jolanta Seroczyńska – Z-ca Dyrektora ds. Finansowo-Księgowych
„Analiza wskaźników finansowo-ekonomicznych organizacji medycznej”

Cecylia Kiełczewska – Z-ca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa
„Niezależność wykwalifikowanych pielęgniarek”
„ Kształcenie podyplomowe personelu medycznego”
„Outsourcing w szpitalach”

Joanna Szulganiuk – Kierownik Działu Świadczeń Medycznych
„Organizacja i finansowanie ochrony zdrowia w Polsce”
„System opłacania usług medycznych, współpraca z Narodowym Funduszem Zdrowia Polski. Doświadczenie dla Kazachstanu”

Joanna Szulganiuk - Kierownik Działu Świadczeń Medycznych
Beata Waniek – Kierownik Sekcji Koderów Medycznych
Wykład dot. programu InfoMedica

Wystąpienia spotkały się z wielkim zainteresowaniem przedstawicieli delegacji. Kolejnym elementem wizyty były prace w zespołach, które obejmowały zajęcia na Bloku Operacyjnym oraz w: Dziale Centralnej Sterylizacji, Dziale Logistyki Szpitala, Sekcji Zamówień Publicznych oraz Dziale Ekonomicznym.
Przedstawiciele z Kazachstanu mieli okazję porównania systemów ochrony zdrowia, poznania praktyk stosowanych w Polsce oraz wymiany doświadczeń z kadrą zarządzającą bialskiego szpitala. Zwieńczeniem wizyty było podpisanie umowy współpracy.

IMG-8bc8f981841dcc237b475aa728340a32-V