"Twój Lekarz" 2/2017

images/aktualnosci/to%20biae.pngBardzo dziękujemy za zainteresowanie kwartalnikiem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej – „Twój Lekarz”. Jest to bezpłatne czasopismo skierowane do pacjentów i mieszkańców naszego miasta i regionu. Na jego łamach pragniemy przybliżyć Państwu możliwości diagnostyczne naszej placówki oraz poruszyć ważne problemy zdrowotne.
W maju obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Rakiem, z tej okazji tematem przewodnim numeru są choroby nowotworowe i ich profilaktyka. Podpowiadamy, czego należy unikać oraz do kogo się zwrócić w razie niepokojących objawów.
Ważnym wydarzeniem w naszym szpitalu było otwarcie Ośrodka Opieki Medycznej „Domowy Szpital” – jedynej tak innowacyjnej placówki w tej części kraju. Kierownik „Domowego Szpitala” przedstawia zasady przyjęć i kwalifikacji pacjentów do pobytu w ośrodku i DDOM – Dziennym Domu Opieki Medycznej.
Ponadto prezentujemy Państwu możliwości diagnostyczne i terapeutyczne Oddziału Kardiologicznego oraz Oddziału Okulistycznego.
Kwartalnik jest dostępny bezpłatnie między innymi w Poradniach Specjalistycznych, Oddziałach Szpitalnych oraz punktach przy Centralnej Rejestracji, Laboratorium i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

 

Rzecznik Prasowy

Magdalena Us