Stoisko NFZ w WSzS - relacja

IMG 20170913 120839W dniu 13 września w holu głównym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej pracownicy Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ udzielali informacji nt. sieci szpitali.
Od 1 października br. w całej Polsce zacznie działać tzw. sieć szpitali. W naszym województwie do sieci zakwalifikowało się 37 szpitali z całego regionu, w tym Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej.
Podczas spotkania z przedstawicielami NFZ pacjenci mieli okazję dowiedzieć się:
Czym jest sieć i jakie korzyści przyniesie pacjentom? Które szpitale na Lubelszczyźnie znalazły się  w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ)? Które szpitale zorganizują  punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?
Dodatkowo pracownicy Delegatury odpowiadali na pytania pacjentów związane z leczeniem w ramach NFZ,  informowali między innymi o programie "Leki 75+". Odwiedzający chętnie korzystali z możliwości wyrobienia kart EKUZ oraz założenia konta w systemie ZIP.                                                                                                                           
Stoisko Lubelskiego OW NFZ zorganizowano w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia na temat sieci szpitali.

Rzecznik Prasowy

Magdalena Us