W lepsze życie….z Akademią Zdrowego Serca!

Szanowni Państwo,


zapraszamy do udziału w zajęciach Akademii Zdrowego Serca, która została powołana z myślą o pacjentach z chorobami serca i ich bliskich. Głównym celem spotkań w ramach Akademii jest przekazanie informacji praktycznych dotyczących profilaktyki i leczenia najczęstszych schorzeń kardiologicznych. Spotkaniom przewodzić będą doświadczeni specjaliści, w tym lekarze kardiolodzy, psychologowie, dietetycy, fizjoterapeuci i ratownicy medyczni.
Tematem przewodnim pierwszego cyklu zajęć będzie zawał serca , jego przyczyny, metody leczenia i postępowanie po wypisie ze szpitala. Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań cyklu " Sercowe sprawy – co każdy pacjent po zawale powinien wiedzieć". Udział w zajęciach jest bezpłatny, nie ma konieczności wcześniejszego zgłoszenia, po prostu wystarczy przyjść na spotkanie i chłonąć wiedzę !
Zapraszamy!dr n. med. Joanna Kozłowiec            

Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju Szpitala    

WSzS zaprasza do Laboratorium w Domowym Szpitalu


Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej
Serdecznie Zaprasza
do  LABORATORIUM 
DOMOWY SZPITAL
 ul. Spółdzielcza 5  
 

 
Punkt czynny od poniedziałku do piątku:
pobieranie materiału do badań w godzinach: 7.00 – 10.45
wydawanie wyników do godziny 16.00

 

 


dr n. med. Joanna Kozłowiec             
Z-ca Dyrektora ds. Rozwoju Szpitala         

 

 

 

   

 

Dzień Dziecka w bialskim szpitalu

 

1 czerwca 2018 r. małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej odwiedzili pracownicy szpitala przynosząc najlepsze życzenia i upominki z okazji Dnia Dziecka.  To był słoneczny i bardzo radosny dzień, który utkwi w pamięci każdego z nas. Wszystkim dzieciom, tym małym i tym dużym, życzymy uśmiechu na każdy dzień, by atmosfera Waszego święta towarzyszyła Wam przez 365 dni w roku ;-)

 

 

dr n. med. Joanna Kozłowiec          

Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju Szpitala    

 

 

 

Biała Niedziela Ortopedyczna w Piszczacu

 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej serdecznie zaprasza na Białą Niedzielę Ortopedyczną, bezpłatne badania i kwalifikację do zabiegu endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego w dniu 27.05.2018 r. w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej ABM ul. Spółdzielcza 4, Piszczac w godzinach 9:00-12:00.

 

 

 

dr n. med. Joanna Kozłowiec               

Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju Szpitala      

 

     

 

Światowy Dzień Higieny Rąk w WSzS

Od dziesięciu już lat, 5 maja każdego roku, obchodzony jest Światowy Dzień Higieny Rąk. Do tej  inicjatywy kierowanej i koordynowanej przez WHO - Światową Organizację Zdrowia, a realizowanej przez państwa członkowskie na krajowym i lokalnym poziomie włączył się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej.
Ta Pierwsza Światowa Inicjatywa na rzecz Bezpieczeństwa Pacjentów prowadzona pod hasłem „Higiena rąk to bezpieczna opieka” ma na celu doskonalenie standardów i stosowanych praktyk w zakresie higieny rąk.
Wysoki poziom czystości rąk gwarantuje zmniejszenie liczby zakażeń szpitalnych. Ponieważ w transmisji drobnoustrojów bierze udział znaczna grupa ludzi i są to m. in. pracownicy podmiotów prowadzących działalność leczniczą, opiekunowie pacjentów, osoby bliskie odwiedzające pacjentów hospitalizowanych prowadzenie inicjatyw skierowanych na zachowywanie wysokiego poziomu higieny rąk ma ogromne znaczenie.
Każdego dnia dbajmy o czystość naszych rąk.dr n. med. Joanna Kozłowiec      
Zastępca Dyrektora            
ds. Rozwoju Szpitala            

Wizyta delegacji z Japonii

W dniach 11-16 kwietnia br. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej odwiedzili przedstawiciele Szpitala św. Łukasza w Tokio.
Wizyta delegacji z Japonii obejmowała między innymi wizytę studyjną w szpitalu, spotkania z dyrekcją placówki i pracownikami oraz obustronne konsultacje i dyskusje nad wspólnym projektem WSzS w Białej Podlaskiej.
Wśród przedstawicieli Szpitala św. Łukasza w Tokio byli:
-        Fujita Yoshiyuki,
-        Asano Nobuhisa,
-        Okada Shuichi.
W wizycie uczestniczyła również Eliza Klonowska–Siwak –pracownik Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Tokio.
Wizyta ukierunkowana była w szczególności do personelu Centralnej Pracowni Endoskopii, Oddziału Chirurgicznego Ogólnego, Oddziału Onkologii Klinicznej oraz Bloku Operacyjnego. W czasie wizytacji miały miejsce spotkania i dyskusje w zakresie poprawy jakości w tych obszarach.
Warto zwrócić uwagę, iż doświadczenie medycyny japońskiej w zakresie endoskopowej diagnostyki i leczenia układu pokarmowego (gastroskopia, kolonoskopia) są na najwyższym, światowym poziomie, a wyniki pracy lekarzy gastroenterologów i chirurgów najlepsze na świecie. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w ramach realizowanych działań współpracy pragnie czerpać doświadczenie z najwyższej klasy japońskich szpitali.
Podczas kilkudniowej wizyty przedstawiciele japońskiej służby zdrowia przedstawili metody diagnostyki i leczenia endoskopowego przewodu pokarmowego stosowane w Japonii, jak również techniki wykonywania badań, techniki zabiegowe oraz proces postępowania w dalszym leczeniu stosowanym w Japonii, w szczególności w szpitalu św. Łukasza.
Obecnie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest na etapie projektowania nowego obiektu pn. „Bialska Onkologia”, w którym powstaną nowe pracownie endoskopowe (gastroskopii i kolonoskopii). Opinie osób wizytujących oraz japońskie standardy dotyczące wyposażenia pracowni są dużą dodatkową wartością w przygotowywaniu projektu. Założeniem bialskiego szpitala jest przygotowanie pracowni endoskopowych na wzór japońskich.

 

Rzecznik Prasowy       

Magdalena Us          

 

 

Event "Aktywna Mama"

W dn. 5 kwietnia odbył się coroczny Event „Aktywna Mama” organizowany przez Stowarzyszenie Dbamy o Mamy. Przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej czynnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Podczas eventu odwiedzający mieli możliwość konsultacji ze specjalistami z Oddziałów szpitalnych, które reprezentowali:

Oddział Neonatologiczny
lek. med. Riad Haidar – Lekarz kierujący oddziałem
Monika Rosińska-Prokopiuk – Pielęgniarka Oddziałowa
Edyta Pacelt – Szpitalny Zespół Psychologów
Katrzyna Rozpotyńska – Zespół Leczenia Rehabilitacyjnego

Oddział Dziecięcy
lek. med. Elżbieta Skrzypczak – Ordynator
lek. med. Daniel Kierdaszuk
lek. med. Magdalena Kędzierska

Oddział Ginekologiczno-Położniczy
lek. med. Bożydar Tylus
Barbara Rejek – Położna

Oddział Okulistyczny
lek. med. Magdalena Tylus


Ponadto wykład nt. Koordynowanej Opieki nad Kobietą w Ciąży pt. „KOC odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania kobiet w ciąży i połogu” przedstawiły położne WSzS: Małgorzata Smędra – p.o. Z-cy Położnej Oddziałowej i Wioleta Zarębska.
Lek. med. Magdalena Kędzierska zaprezentowała wykład pt. „Higiena i pielęgnacja noworodka”.
Stoisko bialskiego szpitala spotykało się z ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Przyszłe mamy mogły uzyskać informacje, między innymi o Szkole Rodzenia „Akademia Narodzin oraz Poradni Konsultacyjnej Leczenia Bólu, jak również porozmawiać ze specjalistami WSzS.

 

Rzecznik Prasowy                    

Magdalena Us                      

 

 

Wizyta studyjna delegacji z UMWL w WSzS

W dniu 29 marca odbyła się wizyta studyjna w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Podczas spotkania szpital reprezentowali mgr inż. Dariusz Oleński – Dyrektor Naczelny szpitala oraz dr n. med. Joanna Kozłowiec - Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju Szpitala. Ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego udział w wizycie studyjnej wzięli: Zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Dorota Skwarek, Zastępca Dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości Joanna Pastuszuk, Kierownik Lubelskiego Centrum Badań nad Innowacyjnością Elwira Rycaj, Kierownik Oddziału Funduszy RPO WL 2014-2020 w Ochronie Zdrowia Anna Brzyska oraz pracownicy Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej: Marta Smulkowska-Marek, Joanna Uniłowska i Wojciech Michalewski.
Podczas wizyty studyjnej zwiedzono obiekty szpitala, łącznie z Ośrodkiem Opieki Medycznej „Domowy Szpital”. Warty podkreślenia jest znaczący stopień rozwoju Szpitala, zarówno pod względem odnowionej, bądź nowej infrastruktury budynkowej, najnowocześniejszego sprzętu jaki znajduje się na wyposażeniu, a także nowatorskiego sposobu organizacji oraz zarządzania placówką. Ponadto szpital nie jest zadłużony, a co więcej rokrocznie udaje się wygenerować nadwyżkę finansową, która jest przeznaczana w dalszej kolejności na inwestycje. Najbliższą planowaną inwestycją jest oddzielny budynek „Bialskiej Onkologii”.
Wysoki stopień rozwoju szpitala podkreślają liczne nagrody, wyróżnienia a także wysokie miejsca w rankingach. W ubiegłym roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zajął 4 miejsce w Polsce w rankingu „Bezpieczny Szpital 2017”. Innowacyjne rozwiązania można spotkać na każdym kroku - zaczynając od sposobu czyszczenia bielizny szpitalnej, poprzez nowatorski sposób organizacji kuchni oraz jadalni, nowoczesny automatyczny system regałów archiwalnych, automatyczny system czyszczenia i dezynfekcji łóżek szpitalnych, najnowsze urządzenia medyczne spotykane na każdym z oddziałów, kończąc na takiej organizacji pracy, która powoduje niemalże brak kolejek do specjalistycznych poradni, czy gabinetów badań.
W szpitalu wprowadzono również innowacyjne usprawnienie pracy lekarzy, dzięki zatrudnieniu pracowników medycznych nazywanych "koderami”. Ich zadaniem jest gromadzenie informacji medycznej, pozwalającej na zgodne z przepisami oraz zasadami sztuki medycznej uzyskiwanie płatności za udzielane świadczenia opieki zdrowotnej.
Szpital współpracuje również na arenie międzynarodowej realizując liczne projekty. Partnerami są szpitale m. in. z Francji, Białorusi, Japonii czy Kazachstanu. Oprócz realizacji projektów współpraca toczy się również na polu wspólnych konferencji, czy sympozjów. Na tego rodzaju przedsięwzięcia szpital jest również świetnie przygotowany - posiada własną salę konferencyjną na wzór auli oraz własny przyszpitalny hotel dla przyjezdnych gości.
Zwieńczeniem spotkania było wspólne podsumowanie wizyty, jak również plany współpracy na przyszłość. W tym zakresie placówka ma kolejne pomysły i projekty, związane między innymi z pozyskiwanymi funduszami europejskimi. Władze szpitala wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów oraz podnosząc jakość usług wprowadzają innowacyjne rozwiązania, które w dużym stopniu podpatrują u zagranicznych partnerów.

 

Rzecznik Prasowy                      

Magdalena Us